Asit Ya Da İksir

12.59 TL. Okuyup üflüyorum! Leylâ Erbil. İki gündür 'Asit ya da İksir' ile oturup kalkıyorum elimden bırakamadım. Şiire olan inancımı tazeleyen dizelerin için hem teşekkür ederim hem de seni kutlarım.

Responsive image
YAZAR
Onur Behramoğlu
DOSYA BOYUTU
3,37 MB
YAYIN TARIHI
2013
DIL
Türkçe
ISBN
9789944362788

PDF formatında Asit Ya Da İksir. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Asit Ya Da İksir kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


İlhan Berk gibi harika!, harika!, diyerek okuyorum seni. Okuyup üflüyorum!Leylâ Erbilİki gündür 'Asit ya da İksir' ile oturup kalkıyorum, elimden bırakamadım. Şiire olan inancımı tazeleyen dizelerin için hem teşekkür ederim hem de seni kutlarım. Ailenizin şiir bayrağını daha da yükseklere taşıyacaksın belli ki. Rekin TeksoySubcomandante Marcos'a dair güzel şiirin için kendi adıma teşekkür ederim. Muhtemel Sub'un da çok hoşuna giderdi. Bir gün tekrar yolum düşerse yanımda olacağı, ona okuyacağım kesin. Venceremos. Metin Yeğin O denli yakınsın ki şimdi bana, ruhuna dokunuyorum, o delikanlı, romantik, coşkulu, keder bilen ruhuna. Kitap çok güzel olmuş. Hem biçimi hem şiirler. Bazıları şaşırtacak kadar güçlü. Böyle diyorum, çünkü zordur ilk kitapta ustalığı bulmak. Kucaklarım, gözün aydın, hoş geldin!Mahmut TemizyürekSana kardeşim diyeceğim, ama kırkeşek yaşındayım. Oğlumla aynı yaştasın. Onur, aynı derdin soyuyuz. Şiirlerini okudum, okuyacağım da... Bana yılların yadigârı olan gözlerinden öpüyorum.Ahmet ErhanŞiir biraz şaşırtmaksa, şaşırtıyor beni Onur. Kendinden emin bir uzun koşucuyu andırıyor. Çağdaşlarından farklı olarak doğrudan evrensele uzanan, deyim yerindeyse insanı kanatları altına alan tavrıyla ve bu tavırdan kaynaklanan salkım saçak dize yapısıyla - bir sonraki dizenin nereye gideceğini kestirmenin merakı içerisinde - ilgi odağı oluyor birden. Kesinlikle geri dönüşü olmayan, hep ileriye bakan anarşist ruhlu baş belası biri!..Ahmet GünbaşOnur'un kitabı adeta bayramyeri. Bazen olgun, bazen isyankâr: "hiçbir şey ölümünden daha fazla benzemez insana", "değil mi ki sevdiğin sensiz de sevişmiştir", "ben gidiyorum. korkmayın dünya döner / aşk ölmedi be! o ölse çocuklar var" Doğru, Onur gibi iyi şair-ağabeyleri var nasılsa.Haydar ErgülenAşk'ın toplumsal olanla cebelleştiği, cesur bir girişimle karşılıyor bizi Onur Behramoğlu. Hayatın içinden geçen, yalın acıların biçtiği ilk gençliği bir makas gibi kullanan mısralar. İlk kitabını yayımlayan şairler içinde, bizi, dünyayı gördüğüne dair ikna eden birkaç şairden biri. Şeref BilselSayfa Sayısı: 80Baskı Yılı: 2013Dili: TürkçeYayınevi: Yitik Ülke Yayınları 


Onur Behramoğlu. İlhan Berk gibi harika!, harika!, diyerek okuyorum seni. Okuyup üflüyorum! -Leylâ Erbil- İki gündür 'Asit ya da İksir' ile oturup kalkıyorum, elimden bırakamadım.